САП: Верховний Суд скерував на новий розгляд справу щодо директора "ЗТМК"

Все про економіку та фінанси

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомляє, що Верховний Суд частково задовольнив касаційну скаргу прокурора САП та скерував на новий апеляційний розгляд обвинувальний акт стосовно керівника ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат».

За рішенням суду, справу скеровано до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Інформація САП:

"У рамках досудового розслідування встановлено, що у 2014 році директор ТОВ «ЗТМК», маючи прямий умисел, зловживаючи своїм службовим становищем, з використанням наданих йому організаційно - розпорядчих та адміністративно - господарських функцій, що дають право оперативного управління майном та грошовими коштами підприємства в міру передбачених контрактом та Статутом ТОВ «ЗТМК» посадових обов’язків, вчинив розтрату, тобто незаконне безоплатне відчуження грошових коштів з цільовим призначенням на виконання стратегічної програми розвитку та технічної модернізації виробництва TOB «ЗТМК», отриманих від Компанії «Толексіс Трейдінг Лімітед». Такі зловживання посадовцем призвели до розтрати 492 млн гривень.

Дії керівника ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

29 травня 2019 року Заводський районний суд м. Запоріжжя оголосив виправдувальний вирок керівнику вищевказаного товариства.

У січні 2021 року рішенням Апеляційної палати ВАКС вирок суду першої інстанції залишено без змін.

Не погоджуючись з такими рішеннями суддів першої та апеляційної інстанції, прокурором САП подано касаційну скаргу до Верховного Суду".