Євросоюз закликав Путіна скасувати указ про допуск товарів з ОРДЛО в Росію

Все про економіку та фінанси

ЄС закликає Росію скасувати указ, яким дозволяється допуск товарів з окупованої частини Донбасу на російську територію. Такі дії суперечать Мінським угодам, заявив спікер зовнішньополітичної служби Євросоюзу Петер Стано, пише "РБК-Україна".

"Указ спрямований на подальше відділення тимчасово непідконтрольних уряду територій Донецька і Луганська від України, що суперечить цілям Мінських угод. Такі односторонні заходи порушують суверенітет і територіальну цілісність України, в тому числі щодо митного контролю", - зазначив Стано.

За його словами, такі дії можуть посилити напруженість і продовжити статус-кво, перешкоджаючи майбутньому процесу реінтеграції.

"Ми закликаємо Росію скасувати це рішення і припинити вживати односторонніх заходів, які тільки провокують подальше загострення конфлікту на сході України. Європейський союз продовжить проводити політику невизнання в цьому відношенні", - додав він.

Нагадаємо, минулого тижня Путін підписав указ, яким прирівняв товари з окремих районів Донецької та Луганської областей до російських, а також допустив їх до російських державних закупівель.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що цей указ суперечить Мінським угодам.