ЄС вводить санкції проти Білорусі, в т.ч. обмежує імпорт пального

Все про економіку та фінанси

Євросоюз запроваджує санкції проти режиму Лукашенка та вводить торговельні обмеження на мінеральні палива, залізо та технології. Про це президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заяви у ході пресконференції, пише "Економічна правда".

Фон дер Ляєн заявила, що режим Лукашенка є "співучасником безжального нападу на Україну", а відтак блок запроваджує санкції проти Білорусі.

Обмеження зосередяться на найбільш важливих секторах економіки. "Це зупинить їхній експорт продукції від мінерального пального до тютюну, дерева, цементу, заліза, сталі", – заявила президентка ЄК.

Крім того, ЄС розширює обмеження проти Росії і на Білорусь щодо високотехнологічного експорту, який використовується, зокрема, у військовій галузі. Це попередить ризик обходу Росією запроваджених проти неї санкцій.

Санкції ЄС торкнуться також тих білорусів, які допомагають Росії вести війну проти України.

Влітку 2021 року, ЄС вже запроваджував секторальні санкції проти Білорусі через примусову посадку літака Ryanair у Мінську. До того моменту Білорусь відповідала за третину всього імпорту нафтопродуктів до країн ЄС, що оцінюється у 1,1 мільярда доларів. У близько 700 млн доларів оцінювалися поставки білоруського пального до Британії. Для Білорусі це вагома стаття торгівлі, що займає понад 6% всього експорту.