ЄС вирішив заморозити половину валютних резервів ЦБ РФ

Все про економіку та фінанси

Майже половина валютних резервів Росії буде заморожена із запровадженням санкцій Європейського Союзу, оскільки вони зберігаються у банках країн G7. Про це повідомив на прес-конференції високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель у неділю 27 лютого, пише Liga.net.

"Половина фінансових резервів Центробанку Росії буде заморожена. Санкції дуже вплинуть на фінансову систему Росії загалом", – повідомив Боррель на пресконференції.

На запитання журналіста, чому санкції блокують лише половину валютних резервів Центробанку Росії, Боррель відповів, що ЄС може блокувати лише ті активи, які перебувають у юрисдикції ЄС.

"Ми не можемо заморозити резерви, які перебувають у Росії чи в Китаї. Росія готувалася до можливих санкцій наперед, відмовляючись від долара, "кладучи" свої активи в китайський юань. Росія ховала свої активи, щоб вони не були заблоковані", – пояснив Боррель.

Боррель також заявив, що країни ЄС запроваджують санкції з чітким меседжем до росіян, які уможливили вторгнення Росії в Україну, що вони мають заплатити "високу ціну за свої дії".

За словами Борреля, новий четвертий пакет санкцій стосується російських бізнесменів та олігархів та чиновників РФ.

Попередній третій пакет антиросійських санкцій ЄС зачепив 70% російського банківського ринку, а також найважливіших державних компаній, зокрема у військовому секторі. Цілком забороняється продаж російським компаніям літаків, деталей та авіаційного обладнання та обмежується доступ РФ до нових технологій.

Євросоюз вніс уже до санкційних списків президента Володимира Путіна, прем`єра Михайла Мішустіна, главу МЗС Сергія Лаврова, главу МВС Володимира Колокольцева, заступника голови Ради безпеки Дмитра Медведєва та ще низку чиновників і політиків.

P.S.

Міністерство фінансів Великої Британії вранці у понеділок також повідомило про запровадження санкцій проти Центрального банку Російської Федерації у відповідь на військове вторгнення до України.

Санкції передбачають заборону на фінансові трансакції, пов`язані з ЦБ РФ, Фондом національного добробуту Росії та Міністерством фінансів РФ.

Аналогічні обмежувальні заходи накладено Сполученими Штатами Америки.

"Ці заходи демонструють нашу рішучість застосовувати жорсткі економічні санкції у відповідь на вторгнення Росії до України. Ми оголошуємо їх у координації з нашими союзниками у ЄС і США, щоб ще раз спільно продемонструвати нашу непохитну рішучість [...] відрізати Росію від міжнародної фінансової системи, поки триватиме цей конфлікт", – заявив канцлер скарбниці Великої Британії Ріші Сунак.