ЄС випустить "зелені" облігації обсягом 250 млрд євро

Все про економіку та фінанси

Європейська комісія планує в жовтні провести першу емісію "зелених" облігацій, обсяг яких в цілому досягне EUR250 млрд, пише "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Green Deal.

"Намір ЄС випустити "зелені" облігації в розмірі EUR250 млрд до кінця 2026 року зробить нас найбільшим емітентом "зелених" облігацій в світі. Це також висловлює нашу прихильність стійкості і ставить стійке фінансування на чільне місце зусиль ЄС з відновлення (від наслідків пандемії COVID-19)", - заявив комісар ЄС з питань бюджету Йоханнес Хан, слова якого наводяться в офіційному прес-релізі.

Згідно з повідомленням, у вівторок в Брюсселі схвалили механізм функціонування "зелених" облігацій. Він повинен гарантувати, що залучені кошти будуть спрямовані на "зелені" проекти, і Єврокомісія звітуватиме про їх вплив на навколишнє середовище.

У липні Єврокомісія презентувала стратегію сталого фінансування для боротьби зі зміною клімату, Європейський стандарт "зелених" облігацій, а також прийняла делегований регламент щодо розкриття фінансовими і нефінансовими компаніями інформації про ступінь стійкості їх діяльності.