ЄС виділяє Україні 1 млрд євро на невідкладні бюджетні потреби

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів інформує, що 1 липня 2022 року Європейська Комісія оголосила рішення про виділення Україні додаткових ресурсів фінансової підтримки шляхом надання макрофінансової допомоги ЄС для забезпечення невідкладних бюджетних потреб у розмірі 1 млрд євро.

Як зазначається, це рішення Європейської Комісії має бути схвалено Радою Європейського Союзу та Європейським Парламентом.

«Ми вітаємо рішення Європейської Комісії про старт нової програми макрофінансової допомоги ЄС в 1 млрд євро. В умовах війни така підтримка є вкрай необхідною для забезпечення стабільності фінансової системи України. Оголошений розмір фінансової допомоги свідчить про високий рівень стратегічного партнерства України з ЄС», - зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

Нагадаємо, що у травні та березні 2022 року Україна отримала два транші в рамках 6-ї за ліком програми макрофінансової допомоги Європейського Союзу загальним обсягом 1,2 млрд. євро.

З урахуванням отриманих протягом 2014 - 2021 років кредитних коштів в рамках п’яти реалізованих програм, загальна сума залученої Україною макрофінансової допомоги ЄС на сьогодні складає 6,21 млрд євро.