ЄС та США синхронно вводять нові санкції за ув`язнення Навального

Все про економіку та фінанси

США запроваджують санкції щодо 7 російських високопосадовців у зв`язку зі справою російського опозиціонера Алексєя Навального. Про це повідомили американські ЗМІ, серед яких видання Axios, з посиланням на високопоставлених представників адміністрації США, пише "Європейська правда".

Це перші санкції, які США запроваджують проти пов`язаних з Кремлем чиновників за президентства Джо Байдена, який, вступивши на посаду, пообіцяв протистояти російській агресії і порушенням прав людини.

Представники адміністрації під час телефонного брифінгу повідомили журналістам , що імена тих, хто потрапив під санкції, не будуть розголошені до кінця вівторка. Водночас, за їхніми словами, американська розвідка "з великою впевненістю" оцінює, що російські розвідники отруїли Навального за допомогою нервово-паралітичного агента "Новічок".

Санкції узгоджені з Європейським Союзом, який у вівторок окремо оголосив, що наклав обмеження на чотирьох російських співробітників правоохоронних органів за їх роль в арешті, судовому переслідуванні та винесенні вироку Навальному.

США також додадуть 14 російських підприємств, пов`язаних з виробництвом хімічної і біологічної зброї, в чорний список Міністерства торгівлі.

"Сполучені Штати не намагаються перезавантажити наші відносини з Росією, і ми не намагаємося їх загострити", - заявив журналістам один представник адміністрації.

Як повідомлялося, у санкційному списку ЄС - глава Слідчого комітету РФ Александр Бастрикін, генеральний прокурор Ігор Краснов, глава Росгвардії Віктор Золотов і глава Федеральної служби виконання покарань Александр Калашников. Тепер їм заборонено в’їжджати в країни ЄС, а також зберігати фінансові активи в банках країн Євросоюзу.

P.S.

Міністерство торгівлі США опублікувало список з 10 російських, 3 німецьких і 1 швейцарської компанії, що потрапили під торговельні санкції. Вашингтон вважає, що ці організації могли мати стосунок до створення та розповсюдження зброї масового знищення, зокрема, хімічної зброї, констатує DW.

Серед російських компаній до списку увійшли 27-й науковий центр міноборони РФ, компанії "Химмед", "Фемтеко", "Интерлаб", "Лабинвест", "Аналит продактс", "Интертек инструментс", Pharmcontract, Rau Farm і "Регионснаб". Серед німецьких: ChimConnect GmbH, Pharmcontract і Riol-Chemie, а також одна компанія зі Швейцарії - ChimConnect AG.

За даними з відкритих джерел, бізнес німецької компанії ChimConnect GmbH тісно пов`язаний з Росією і Казахстаном, зокрема, саме там розташовані її виробничі потужності. А керівники німецької компанії Riol-Chemie носять російські або українські імена. Чорний список передбачає запровадження додаткових ліцензійних вимог щодо експорту, реекспорту та передачі технологій цим компаніям.

Раніше 2 березня США оголосили про те, що Росію внесено в список країн, щодо яких діє відмова в експорті оборонних продуктів, технологій і послуг. Виняток у цьому правилі буде зроблено тільки для підтримки міжурядової космічної співпраці, а комерційну космічну співпрацю буде припинено після шестимісячного перехідного періоду.

"Сполучені Штати приєднуються до Європейського Союзу в засудженні й реакції на використання Російською Федерацією хімічної зброї під час спроби вбивства російського опозиціонера Олексія Навального в серпні 2020 року і його подальшого тюремного ув`язнення в січні 2021 року", - йдеться в заяві держсекретаря США Ентоні Блінкена.