ЄС слідом за G7 відкинув вимогу Росії платити за газ у рублях

Все про економіку та фінанси

Рішення країн G7 про відмову платити за російський газ у рублях відносяться і до країн Євросоюзу, заявив офіційний представник Єврокомісії Ерік Мамер на брифінгу у вівторок, пише Liga.net.

"Заяви G7 включають заяви ЄС, тому очевидно, що наша позиція така ж, як і у G7", – повідомив Мамер, відповідаючи на запитання, яку позицію займуть країни ЄС щодо вимоги Путіна платити за постачання російського газу тільки в рублях.

Інший представник Єврокомісії Тім Макфі нагадав, що після наради міністри G7 відхилили вимогу Путіна оплачувати постачання газу у рублях.

Він також зазначив, що в заяві йшлося про необхідність дотримуватися укладених контрактів, де прописано, що оплата приймається в євро або доларах.

"Контракти були підписані з оплатою в євро або доларах, і тому партнери у G7 домовилися просити компанії, що базуються в їхніх штатах, не піддаватися на це прохання. Це позиція, яку підтримав наш уповноважений з енергетики", – пояснив представник Єврокомісії.

23 березня президент Росії Володимир Путін доручив уряду та Центральному банку РФ перевести розрахунки з постачання російського газу європейським країнам у рублі.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав ці вимоги принизливими та сказав, що "платити за нафту й газ рублями – рівноцінно однією рукою допомагати Україні, а іншою – допомагати росіянам убивати українців".

28 березня Путін доручив уряду, Центральному банку Росії й Газпрому до 31 березня перевести розрахунки за газ у рублі. Разом з тим прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росія "не постачатиме газ безплатно у разі відмови сплачувати за його закупівлі в рублях".

28 березня країни G7 зазначили, що не платитимуть за російський газ рублями, як цього вимагає президент РФ Володимир Путін.