ЄС: Росія та Китай об`єднують свої сили, щоб протистояти Заходу

Все про економіку та фінанси

Росія і Китай, ймовірно, об`єднують свої сили з метою протистояти західному світові. Таку точку зору висловив верховний представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки Жозеп Боррель, констатує DW.

На думку Борреля, і в цьому випадку майбутній геополітичний ландшафт багатополярного миру не буде простим, додав він.

Зближення Росії та Китаю засновано насамперед на відкиданні демократичних цінностей і протидії тому, що обидві країни вважають "втручанням" у свої внутрішні справи, зазначив глава дипломатії ЄС. За словами Борреля, Москва і Пекін користуються схожою риторику, говорячи про країни Заходу.

Обидві країни хочуть посилити економічну незалежність від західних держав, вказав європейський дипломат. Однак КНР володіє явною перевагою перед РФ, додав він. Росія ніколи не була економічним суперником або великим торговим партнером Заходу, Китай же є другою економіку світу і важливим партнером як для ЄС, так і для США, підкреслив Боррель.

Відносини Росії і Європейського Союзу загострилися в останні тижні. МЗС РФ на початку лютого оголосив персонами нон грата трьох співробітників дипломатичних представництв ФРН, Польщі і Швеції, звинувативши їх в участі в акціях протесту на підтримку опозиціонера Олексія Навального. Євросоюз відповів дзеркальними заходами. А міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров в тому ж місяці не виключив розрив відносин Росії і ЄС, якщо російська влада знову побачать санкції, що несуть загрозу для економіки країни.

У березні Євросоюз у зв`язку з критикою президента США Джо Байдена на адресу Путіна підкреслив політичну відповідальність президента РФ за вбивства в Росії людей, які критикували те, що відбувається в країні. Рада ЄС у тому ж місяці ввела санкції щодо 11 осіб і чотирьох організацій з Росії, Китаю і ще кількох країн за їх причетність до грубих порушень прав людини.