Визнання Росією "ДНР" і "ЛНР": ЄС подумає про санкції

Все про економіку та фінанси

Якщо президент Росії Володимир Путін вирішить визнати незалежність "сепаратистських" утворень на сході України, то Європейський Союз запровадить санкції, заявив верховний представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель за підсумками Ради Євросоюзу в Брюсселі у понеділок, 21 лютого, повідомляє DW.

За словами Борреля, міністри закордонних справ країн об`єднання слідкують за дискусіями в Раді безпеки Росії з великим занепокоєнням. "Ми готові відреагувати сильним і єдиним фронтом, якщо він вирішить зробити це", - застеріг Боррель.

Коли його запитали, чи включатиме ця реакція санкції, глава дипломатії ЄС відповів: "Якщо буде анексія, то будуть санкції. Якщо буде визнання, то я винесу санкції на розгляд міністрів, і вони вирішуватимуть". Він додав, що має на увазі процедуру ухвалення санкцій - їх затверджують міністри усіх країн Євросоюзу одноголосно. Водночас Боррель не уточнив, чи запропонує він різні санкції, залежно від того, чи буде анексія, а чи визнання Росією незалежності непідконтрольних Києву районів Донбасу.