ЄС планує новий макрофін для України на 1,2 млрд євро

Все про економіку та фінанси

Європейський союз надасть додаткову макрофінансову допомогу Україні, заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 24 січня, констатує "Радіо Свобода".

Вона анонсувала новий пакет допомоги, який передбачає екстрені позики та гранти.

«По-перше, Комісія пропонує новий пакет екстреної макрофінансової допомоги на 1,2 мільярда євро. Цей пакет дозволить Україні зараз забезпечити фінансові потреби, пов’язані з конфліктом», – сказала фон дер Ляєн.

Вона висловила сподівання, що Європейська Рада та Європарламент схвалять цей крок якомога швидше.

«Потім ми перейдемо до швидкої виплати першого траншу на 600 мільйонів. Більш того, ми незабаром почнемо другу, довготермінову програму з макрофінансової допомоги на підтримку зусиль цієї країни з модернізації. По-друге, Комісія майже вдвічі збільшить двосторонню допомогу Україні у грантах цього року: будуть розміщені ще 120 мільйонів євро», – додала голова Єврокомісії.

Вона висловила сподівання, що ця допомога допоможе посилити стійкість та державне будівництво України.

Фон дер Ляєн додала, що минулого тижня говорила з президентом України Володимиром Зеленським щодо ситуації в зв’язку з російською агресією. Вона зазначила, що Євросоюз «продовжить інвестувати в майбутнє» України, а його Інвестиційний план передбачає 6 мільярдів євро інвестицій в Україну.

Нагадаємо, що 25 жовтня 2021 року Україна отримала від Європейського Союзу 2-й транш у рамках 5-ї програми макрофінансової допомоги ЄС номінальним обсягом 600 млн євро.

Загальна сума пільгової кредитної допомоги ЄС, отриманої Україною у рамках реалізації п’яти програм макрофінансової допомоги протягом 2014 – 2021 років, сягнула більше 5 млрд євро.

P.S.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що Німеччині зараз слід зосередитися на "економічній стабілізації" України, повідомляє DW.

Про це міністерка сказала на початку Ради ЄС із закордонних справ у Брюсселі. Центральною темою цього засідання є безпека у Європі з огляду на ситуацію на кордоні між Росією та Україною.

"Оскільки ми перевіряємо різні сценарії, на цей момент важливо, щоб ми передусім брали до уваги економічну ситуацію в Україні. Це означає, що економічна стабілізація України є для мене одним із вирішальних заходів, які чітко слід зробити з боку Німеччини", - зазначила Бербок. "З точки зору фінансової та економічної підтримки ми стоїмо на боці України", - додала вона.

"Важливо, щоб ми не сприяли подальшому посиленню непевності ситуації. Натомість ідеться про те, щоб і далі чітко підтримувати уряд України та, передусім, зберегти стабільність держави", - заявила Бербок.

Міністерка не уточнила, чому саме її непокоїть економічна стабільність України у теперішній ситуації. Однак вона додала, що нинішня напруженість не повинна призвести до відлякування інвестицій в Україну.

Водночас глава МЗС ФРН знову застерегла Росію від нападу на Україну: "Будь-яка подальша форма агресії з боку російського уряду викличе чітку спільну відповідь з боку нас, як європейців, разом з американцями та в рамках НАТО". За її словами, ця реакція включатиме фінансові заходи. Однак коли її запитали про можливість відключення Росії від платіжної системи SWIFT, вона повторила свою позицію, що "найжорсткіший кийок" не завжди є "найрозумнішим" засобом. "Нам треба розглядати такі фінансові заходи, які би мали найбільший ефект", - додала Бербок.