ЄС обіцяє Україні допомогу з поставками газу

Все про економіку та фінанси

Євросоюз спільно з українськими експертами вивчають різні моделі забезпечення України достатнім обсягом газу на період цієї зими і наступних зимових періодів. Про це заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен на брифінгу за підсумками саміту Україна-ЄС, пише Liga.net.

"Я розумію стурбованість України щодо поставок газу, з огляду на набагато менші поставки газу від Газпрому. Це тема не тільки на цю зиму, але також на наступні зими, і тому Єврокомісія разом з українськими експертами вивчає різні сценарії, щоб забезпечити достатні поставки для України", – сказала фон дер Ляєн.

Одним з варіантів президент Єврокомісії бачить спільне використання європейськими та українськими операторами підземних газових сховищ в Україні.

Також вивчається можливість збільшення постачань газу з країн-членів ЄС.

"Це стосується також можливості реверсу зі Словаччини", – уточнила голова Єврокомісії.

Фон дер Ляєн підкреслила, що для України важливо зміцнювати свою енергетичну незалежність і зокрема підвищувати енергоефективність.

Якщо Україна буде успішною в питанні енергоефективності, країні"... більше не потрібно буде імпортувати газ. Вона буде незалежною і самостійною", – резюмувала голова Єврокомісії.