ЄС не виключає можливість відключення РФ від SWIFT

Все про економіку та фінанси

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що Євросоюз активно обговорює санкції проти Росії через агресивні дії щодо України. Зокрема йдеться про можливе виключення РФ із системи SWIFT та зупинку Північного потоку-2, повідомляє CNN, констатує "НВ".

«Коли йдеться про санкції, включаючи вбивство трубопроводу Північний потік-2, що обговорюється, і виключення Росії зі SWIFT, мережі з високим рівнем безпеки, яка об`єднує тисячі фінансових установ по всьому світу, — якщо Москва вдереться до України, зі столу нічого не прибрано», — сказала вона.

Президент ЄК зауважила, що Росія залежить від торгівлі з Європейським союзом, а ЄС має значний економічний важіль: між РФ та ЄС здійснюється близько 40% торгівлі, а також Євросоюз є найбільшим іноземним інвестором у Росії - 75% прямих іноземних інвестицій надходить із нього.

«Ці цифри говорять про те, що у нас є сильні важелі впливу і що для Росії було б дуже боляче ескалувати агресію проти України», — сказала Урсула фон дер Ляйєн.

Відповідаючи на запитання про те, чи може Росія бути відключена від глобальної платіжної системи SWIFT, якщо вона нападе на Україну, президент ЄК повторила, що можливо все, остаточної відповіді немає.