ЄС має обговорити заборону на імпорт газу з РФ, – міністр оборони Німеччини

Все про економіку та фінанси

Європейський Союз має обговорити заборону імпорту російського газу після того, як українські та європейські офіційні особи звинуватили російські війська у звірствах під Києвом. З такою заявою виступила міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт, передає Reuters, констатує Liga.net.

"Має бути відповідь. Такі злочини не повинні залишатися без відповіді", – сказала Ламбрехт.

Як зазначається, Берлін досі чинив опір закликам запровадити ембарго на імпорт енергоносіїв із Росії, говорячи, що економіка Німеччини та інших європейських країн надто залежать від них.

Водночас зростає тиск на уряд Німеччини та всередині нього, щоб він зробив більш радикальні кроки.

Ламбрехт заявила, що міністрам ЄС тепер доведеться обговорити ембарго на російський газ і зробити це необхідно найближчим часом.

Росія забезпечує 40% потреби Європи на газі.

ЄС уже певний час працює над додатковими санкціями, але комісар з економічних питань Паоло Джентілоні сказав 2 квітня, що будь-які додаткові заходи не вплинуть на енергетичний сектор.

Міністр економіки Роберт Хабек увечері 3 квітня заявив в ефірі телеканалу ZDF, що Німеччина знижує свою залежність від російської енергії, але не може повністю відмовитись від неї відразу.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив пізно увечері 3 квітня, що західні союзники погодять подальші санкції проти Росії найближчими днями.

3 квітня у Міноборони заявили про звільнення від окупантів усієї території Київської області. Українські спецпризначенці розпочали зачищення Бучі.

На вулицях передмістя Києва знаходять тіла розстріляних цивільних, які зазнали тортур та згвалтувань. Сьогодні генпрокурор Ірина Венедіктова повідомила, що зі звільненої території області вивезено 410 тіл убитих мирних жителів, за 1-3 квітня 140 із них уже оглянуто прокурорами та іншими фахівцями.

P.S.

За даними Financial Times, ЄС готується ввести додаткові санкції проти Росії у зв`язку зі звірствами військ РФ проти мирного населення після відступу з околиць Києва, пише "РБК-Україна".

Очікується, що посли ЄС обговорять новий санкційний пакет в середу, 6 квітня, розповів газеті дипломат, знайомий з планами.

Зазначається, що зобов`язання про більш суворі каральні заходи проти РФ послідувало за рішучим засудженням Заходом військових злочинів російських загарбників проти беззбройних українських мирних жителів в недавно звільнених районах навколо Києва, зокрема, в Бучі.

Майбутні заходи, запропоновані деякими державами-членами ЄС, включають:

- більше індивідуальних санкцій,
- заборона на використання російськими суднами портів ЄС,
- додаткові експортні обмеження та ембарго на постачання енергоносіїв (вугілля, нафта або газ).

Чинні заходи ЄС включають:

- заборона 7 російським банкам на доступ до глобальної платіжної мережі Swift,
- блокування експорту ключових технологій до РФ, в тому числі для оборонного, енергетичного, телекомунікаційного та авіаційного секторів,
- заборона російським авіакомпаніям на польоти у своєму повітряному просторі,
- заморожування активів сотень російських олігархів і чиновників, включаючи керівника Кремля Володимира Путіна.

Раніше повідомлялося, що США на фоні вбивств окупантами мирних жителів у Бучі прискорено готує нові санкції проти РФ.