ЄС досяг згоди про часткове нафтове ембарго проти РФ, - глава Євроради

Все про економіку та фінанси

Європейський Союз погодив антиросійські санкції, що увійдуть до шостого пакету обмежень. Про це написав у твіттері голова Європейської ради Шарль Мішель, констатує Lb.ua.

Зокрема, вирішено заборонити понад 2/3 імпорту нафти з Росії морським шляхом, відрізаючи “величезне джерело фінансування її військової машини”.

Уряди європейських країн домовилися максимально тиснути на Росію з метою припинення війни.

Інші обмеження передбачають:

- відключення найбільшого російського банку “Сбербанк” від міжнародної міжбанківської системи платежів SWIFT,
- блокування трансляції трьох державних мовників Росії в ЄС,
- розширення списку російських підсанкційних осіб, відповідальних за воєнні злочини в Україні.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що санкції дозволять скоротити близько 90% імпорту нафти з Росії до ЄС до кінця року.

“У Версалі ми домовилися про те, щоб якнайшвидше відмовитися від залежності від російського газу, нафти та вугілля”, – зазначила вона.

Це, зокрема, передбачає чотири кроки: економію енергії, диверсифікацію російського викопного палива, масові інвестиції у відновлювані джерела енергії та фінансування.

Додамо, що санкції ще мають офіційно схвалити всі 27 країн євроблоку.

Як пише Reuters, дві третини російської нафти, що імпортується ЄС, надходить морським шляхом, а одна третина – трубопроводом “Дружба”.

Ембарго охопить 90% всього імпорту з Росії, коли Польща та Німеччина, які підключені до трубопроводу, перестануть купувати його до кінця року.

“Інші 10% будуть тимчасово звільнені від ембарго, аби Угорщина, яка не має виходу до моря і яка була основним противником угоди, разом зі Словаччиною та Чехією, які всі прив`язані до південної частини трубопроводу, мали доступ, що замінити нелегко”, – йдеться в повідомленні.