ЄС - про €600 млн макрофіну: Україна виконала умови, але потрібне рішення МВФ, є дедлайн

Все про економіку та фінанси

Прем`єр-міністр Денис Шмигаль під час зустрічі з виконавчим віце-президентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом заявив, що Україна виконала умови, необхідні для виплати другого траншу макрофінансової допомоги від Європейського Союзу.

Так, за словами глави уряду, Україна підвищила прозорість та ефективність медичних закупівель, продовжила впровадження реформи податкової та митної служб, відновила конкурсну процедуру добору на посади державної служби. Також удосконалено антикорупційну інфраструктуру. Продовжується робота щодо розширення повноважень приватних виконавців та спрощення доступу до цієї професії. Прийнято закон та на його основі відповідне рішення Кабінету Міністрів щодо створення Бюро економічної безпеки. Триває реформа системи корпоративного управління державними підприємствами. Забезпечено покращення функціонування ринку природного газу.

Зі свого боку dиконавчий віце-президент Єврокомісії зауважив, що Європейський Союз мобілізував безпрецедентну фінансову й технічну допомогу для України. І надання у 2020 році першого траншу макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро стало ознакою солідарності ЄС з Україною.

«Україна доклала значних зусиль у виконанні умов програми макрофінансової допомоги ЄС для отримання другого траншу і, виходячи з попереднього аналізу, ці умови у широкому сенсі були виконані», — зазначив Валдіс Домбровскіс.

В інтерв`ю агентству "РБК-Україна" чільний представник Єврокомісії зазначив ще таке:

"Наша оцінка – загалом Україна виконала умови, пов`язані з другим траншем макрофінансової допомоги. З цієї точки зору ми готові просуватися до наступних траншів, але треба координуватися з МВФ.

<...> Дійсно, програми макрофінансової допомоги з боку ЄС пов`язані з програмами МВФ, тут треба це питання скоординувати з ними. Що стосується власне макрофінансової допомоги, то всі основні умови з боку України виконані. Тобто це питання, яким чином відбуваються переговори з МВФ. Програма макрофінансової допомоги ЄС закінчується 14 вересня, до цього всі рішення повинні бути прийняті.

<...> Продовжити її [програму макрофінансової допомоги] ми не зможемо, там терміни дуже чіткі. Питання, яким чином скоординувати роботу з МВФ, щоб встигнути виділити другий транш. І це я якраз буду обговорювати з прем`єр-міністром і міністром фінансів.

Ми повинні будемо отримати від МВФ якусь інформацію щодо оцінки ситуації по виконанню програми.

<...> [Щодо нової програми макрофінансової допомоги]. Поки такої заявки з боку України не було. Думаю, зараз важливо закінчити поточну програму.

Якщо є доступні фінанси по лінії макрофінансової допомоги ЄС, якщо просувається програма МВФ, а ці питання взаємопов`язані, також є додаткова алокація спеціальних прав запозичення (СПЗ) від МВФ (виділення 2,7 млрд дол, - ред.), то я думаю, створюються хороші умови для доступності фінансів (розміщення ОВДП в тому числі, - ред.). Якщо всі ці програми виконуються, тоді безпосередніх короткострокових проблем з фінансуванням держбюджету створюватися не повинно.

З урахуванням того, як розвивається економічна ситуація, яка доступність фінансів, то до цього питання завжди можна повернутися".

 

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вчора заявив, що у вересні Україна очікує початку роботи місії МВФ.