Розвідка США: Путін змінює плани - переходить до затяжної війни на виснаження

Все про економіку та фінанси

Кремль переглядає плани війни в Україні – від "бліцкригу", що провалився, він переходить до затяжної війни на виснаження. Про це сказала голова національної розвідки США Авріл Хейнс під час слухань комітету Сенату США, повідомляє The Guardian, констатує Liga.net.

Путін все ще має намір досягти своєї мети не лише на Донбасі, зазначає Хейнс: "Ми вважаємо, що стратегічні цілі Путіна, ймовірно, не змінилися... Він вважає рішення перенаправити російські сили на Донбас лише тимчасовим заходом, спрямованим на повернення ініціативи".

На думку американських розвідслужб, у короткострокових цілях Путіна – захоплення Донецької та Луганської областей та буферної зони навколо них, оточення сил ЗСУ на сході, щоб закріпити контроль над коридором у Крим та утримати Херсонську область, звідки до Криму надходить вода.

Розвідка також бачить ознаки того, що Путін має намір довести коридор до Придністров`я та відрізати Україну від чорноморського узбережжя.

За оцінками Хейнс, Росія не зможе вирішити ці стратегічні завдання без тієї чи іншої форми мобілізації, і здатність Кремля встановити повний контроль над Донецькою та Луганською областями найближчими тижнями викликає серйозні сумніви.

"Путін, швидше за все, вважає, що Росія має більшу здатність і готовність протистояти викликам, ніж його супротивники, і він, ймовірно, розраховує, що рішучість США та ЄС ослабне в міру посилення проблем із продовольством, зростанням інфляції та цін на енергоносії", – сказала Хейнс.

Вона також не бачить перспективи для переговорів (принаймні у короткостроковій перспективі), "оскільки і Росія, і Україна вважають, що вони можуть продовжувати досягати військового успіху".

Оскільки Путін закономірно стикається з невідповідністю між його амбіціями та реальними військовими можливостями Росії, це може призвести найближчими місяцями до більшої непередбачуваності та ще більшої ескалації, вказує Хейнс.

"Сформовані тенденції посилюють ймовірність того, що Путін вдасться до радикальніших засобів, включаючи введення воєнного стану, переорієнтацію промислового виробництва або потенційно ескалацію військових дій, щоб вивільнити ресурси, необхідні для досягнення його цілей", – сказала вона.

Глава розвідслужби також вважає, що сфери найімовірніших загострень найближчими тижнями пов`язані зі спробами Росії знизити західну допомогу Україні, контрзаходами Кремля проти економічних санкцій та загрозами режиму Путіна, які можуть виявитися всередині країни.