Міноборони Британії: РФ втратила третину наземних військ, зібраних у лютому

Все про економіку та фінанси

Армія Росії втратила темп на Донбасі й навряд чи різко прискорить наступ у найближчий місяць. Армія РФ втратила третину наземних сил, зібраних у лютому, повідомляє в Twitter Міноборони Великої Британії з посиланням на дані своєї розвідки, констатує Liga.net.

Зазначається, що наступ Росії на Донбасі втратив темп і значно відстав від графіка. Попри невеликі початкові успіхи, РФ не вдалося досягти істотних територіальних успіхів, а виснаження її військ – незмінно на високому рівні.

За оцінкою британськи розвідників, РФ втратила приблизно третину наземних сил, які зібрала для широкомасштабного вторгнення у лютому. Ситуацію для росіян майже напевно посилить втрата критично важливих засобів забезпечення – мостового обладнання, безпілотників, засобів розвідки та спостереження.

У британській розвідці додали, що Росії і так не вистачало мостового обладнання протягом усієї війни, це сповільнювало та обмежувало наступальні маневри. БПЛА ж є важливими для тактичної поінформованості та управління артилерією, але вони вразливі перед українськими силами ППО.

За словами розвідників, армію РФ дедалі більше сковує погіршення допоміжних можливостей, низький бойовий дух та знижена боєздатність. Багато з втрачених засобів не можна швидко відновити. Ймовірно, це продовжить заважати російським операціям в Україні.

"У нинішніх умовах Росія навряд чи різко прискорить темпи свого просування протягом найближчих 30 днів", – підсумували у розвідці Британії.

Учора голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що українські сили перейшли в контрнаступ під Ізюмом, де росіяни зібрали велике угруповання для атаки Донбасу з півночі.

Радник глави Офісу президента Олексій Арестович заявив, що контратака на Ізюмському напрямку є ознакою великого переламу у війні з Росією.