Розрахунки за російський газ у рублях: в ЄС підготували "рекомендацію", - Вloomberg

Все про економіку та фінанси

Євросоюз фактично готовий дозволити платити за російський газ за новою кремлівською схемою, яку раніше називав порушенням санкцій. Про це пише Вloomberg із посиланням на свої джерела, констатує zn.ua.

"Європейські компанії шукають шляхи продовження імпорту від "Газпрому". Європейський союз має намір запропонувати своїм імпортерам газу рішення, щоб уникнути порушення санкцій при купівлі палива у Росії, але при цьому ефективно задовольняти вимоги президента Володимира Путіна щодо оплати в рублях", - пише видання.

Зазначається, що після нападу на Україну Путін ескалував розпочату ще восени газову війну з ЄС і розпорядився продавати газ лише за рублі.

Схема заплутана: платити можна як і раніше в євро, але на спецрахунок у "Газпромбанку", і там потрібно відкрити рахунок у рублях, куди банк вже сам конвертує валютний платіж.

До схеми досі було два питання:

- Коли вважати зобов`язання виконаним: коли перераховані євро чи коли зараховані рублі?
- Чи є перехід на нову схему оплати порушенням фінансових санкцій ЄС проти Росії?

Єврокомісія сказала, що так, це пряме порушення, однак жодного офіційного роз`яснення не опублікувала.

Тепер цей пробіл буде заповнений письмовою рекомендацією, яка заодно відповість і на перше запитання. За даними Блумберг, у документі буде написано, що відкривати рахунки в "Газпромбанку" не забороняється, але покупці газу мають чітко заявити, що вважають платіж виконаним у момент перерахування євро чи доларів, а не після конвертації валюти у рублі.

ЄС поспішає прояснити позицію перед тим, як масово підійде черговий термін оплати російського газу, від якого ЄС залежить майже на 40%.