Розмитнення авто в "Дії" і звільнення електрокарів від податків: законопроект уряду

Все про економіку та фінанси

Мінцифри інформує, що уряд підтримав законопроекти про розмитнення легкових автомобілів у "Дії":

"Це одна з найважливіших антикорупційних реформ у митній галузі. Вона має усунути корупцію при розмитненні легкових автомобілів. У застосунку необхідно буде ввести VIN-код авто, а розрахунок відбудеться автоматично. На все це потрібно не більше як 5 хвилин.

Після розмитнення авто в Дії ви зможете провести державну реєстрацію свого авто також онлайн у декілька кліків. Ще проект передбачає звільнення від оподаткування автомобілів з електричними двигунами та меншу ставку для авто з гібридними двигунами.

Проект реалізовується Мінцифри за підтримки ГО «Офіс простих рішень та результатів», а також проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, "законопроект раз і назавжди усуне будь-які схеми, корупцію та маніпуляції з цінами на авто при їх розмитненні".

Він запевнив, що митники не будуть впливати на формулу розмитнення — її визначатимуть виключно характеристики авто: об`єм, тип та потужність двигуна, вік автомобіля та його ексклюзивність.

«Також наш законопроект містить норми, що передбачають повне звільнення від оподаткування автомобілів з електричними двигунами та меншу ставку для авто з гібридними двигунами. У межах Українського зеленого курсу — це і турбота про нашу екологію, і чистіше повітря», — зауважив очільник уряду.