Розмитнення авто: після скасування пільг у бюджет надійшло 1,7 млрд грн, - нардеп

Все про економіку та фінанси

За перший місяць після скасування пільг на розмитнення авто в Україну ввезли 13 584 автівки, повідомив перший заступник керівника комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк у Telegram, пише "БізнесЦензор".

Надходження до бюджету становило 1,72 млрд грн:

- ввізне мито – 384 млн грн;
- акцизний податок – 263 млн грн;
- податок на додану вартість – 1,07 млрд грн.

"Надходження перевищують приблизно у 2 рази весь той пенсійний збір, який сплатили за весь період дії пільги протягом 3-х місяців", – підсумував нардеп.

Як повідомлялося, що впродовж квітня-червня в Україну без сплати мит та акцизу заїхало 236 792 автівки. Загальна сума наданої пільги становила 26,1 млрд грн.

6 квітня набув чинності прийнятий Верховною Радою закон, яким було звільнено від ввізного мита та ПДВ імпорт товарів в Україну для бізнесу, а також повністю звільнено від оподаткування імпорт транспортних засобів громадянами. Водночас сплачувався лише збір на обов`язкове державне пенсійне страхування.

Пізніше, 21 червня Верховна Рада вирішила з 1 липня повернути мита та податок на додану вартість на імпортні товари, зокрема автівки. Відповідний закон 30 червня підписав президент Володимир Зеленський.