Російський ЦБ різко підвищив ключову ставку - до 20%

Все про економіку та фінанси

Банк Росії підняв ключову ставку до 20%. Регулятор пояснив рішення кардинальною зміною зовнішніх умов для російської економіки та заявив, що підвищення ставки дозволить підтримати фінансову та цінову стабільність ы захистити заощадження населення від знецінення, пише російський Forbes.

Як зазначається, російський ЦБ прийматиме подальші рішення щодо ключової ставки, виходячи з оцінки ризиків з боку зовнішніх та внутрішніх умов та реакції на них фінансових ринків.

До цього ЦП востаннє піднімав ключову ставку 11 лютого, тоді ключова ставка зросла на 1 п.п. і досягла максимуму з травня 2017 року – 9,5%. Тоді ж регулятор підвищив прогноз щодо інфляції та повідомив, що очікує інфляцію за підсумками 2022 року на рівні 5–6% (у жовтні 2021 року прогнозувалося 4–4,5%). До цільових показників, 4%, інфляція повернеться лише до середини 2023 року, зазначав Банк Росії. 

Нагадаємо, 24 лютого Путін розпочав повномасштабну війну проти України. Збройні Сили України дають гідну відсіч російським окупантам. На фоні цього Захід вводить відчутні санкції проти Росії.

Курс рубля обвалився на відкритті валютних торгів на Московській біржі. Так, долар подорожчав на 7 рублів порівняно із закриттям торгів у п`ятницю – до 90 рублів. Євро подорожчало майже на 8 рублів до 101,1 рубля.

Раніше на міжнародних торгах курс рубля втратив більше 30% до долара та євро. На піку курс долара до рубля досягав 117,81 рубля, курс євро - 132,88 рубля.