Російський Сбербанк продав шість "дочок" у країнах Центральної та Східної Європи

Все про економіку та фінанси

Sberbank Europe AG (дочірня компанія Сбербанку Росії) підписала угоду з компаніями сербської MK Group (AIK Banka a.d. Beograd, Gorenjska Banka d.d., Kranj та Agri Europe Cyprus Limited) про продаж своїх дочірніх банків у Центральній та Східній Європі, пише "БізнесЦензор".

Йдеться про банківські установи в Боснії та Герцеговині (Sberbank BH dd Sarajevo та Sberbank ad Banja Luka), Хорватії (Sberbank dd), Угорщині (Sberbank Magyarorszag Zrt.), Сербії (Sberbank Srbija ad Beograd) та Словенії (Sberbank banka d.d.), інформує Інтерфакс.

Сукупні активи цих дочірніх установ "Сбербанку" становлять 7,33 млрд євро, вони мають 162 філій та близько 600 тис. клієнтів.

У повідомленні пояснюється, що Sberbank Europe ухвалила рішення скоротити свою присутність у Центральній та Східній Європі, щоб зосередитись на пріоритетних ринках та дослідити нові бізнес-моделі.

Передбачається, що Sberbank Europe збереже у своїй власності "дочку" в Чехії (Sberbank Czech Republic), її бізнес-модель не зміниться.

Закриття угоди підлягає необхідному узгодженню з боку локальних та міжнародних регуляторів, а також локальних антимонопольних відомств, зазначається у повідомленні. Очікується, що необхідні дозволи будуть отримані у 2020 році.

Загальна сума угоди складе близько 500 млн євро, включаючи продаж акцій та заміщення фінансування, наданого "Сбербанком Росії".

Sberbank Europe представлена ​​в Австрії, Боснії та Герцеговині, Хорватії, Чехії, Німеччині, Угорщині, Словенії та Сербії. У 2014 році підрозділ "Сбербанку РФ" запустив роздрібний банківський бізнес у Німеччині (Sberbank Direct).

Sberbank Europe обслуговує близько 800 тис. клієнтів, має 187 відділень та налічує понад 3,9 тис. співробітників по всій Європі. Штаб-квартира компанії розташована у Відні (Австрія). Станом на 31 грудня 2020 сукупні активи Sberbank Europe AG становили 13 млрд євро.

Сербська MK Group заснована Міодрагом Костічем у 1983 році. AIK Banka (Сербія), якому належать активи Gorenjska Banka (Словенія) та Gorenjska Banka Leasing (Словенія), є основним активом банківської групи AEC Ltd., яка є частиною MK Group, що займається також сільськогосподарським бізнесом та операціями з готелями та нерухомістю.

AIK Banka вже присутня в тій частині Європи, активи в якій продає "Сбербанк РФ", і прагне розширити свою присутність.