Мін`юст РФ відбився в апеляції від вимог Ощадбанку на $1,3 млрд: Ощадбанк подасть касацію

Все про економіку та фінанси

Міністерство юстиції РФ заявило, що Апеляційний суд Парижа підтримав його позицію про відсутність юрисдикції в арбітражу, який прийняв рішення в справі за позовом українського Ощадбанку про стягнення з Росії $1,3 млрд за захоплені в Криму активи, пише "БізнесЦензор".

"30 березня 2021 року Апеляційний суд Парижа скасував винесене в 2018 році арбітражне рішення за позовом ПАТ "Державний ощадний банк України", - сказано в повідомленні.

Мін`юст РФ заявляє, що Апеляційний суд Парижа "підтримав довід Мін`юсту Росії про відсутність у арбітражного трибуналу юрисдикції на розгляд спору і повністю скасував рішення трибуналу".

"Зокрема, РФ вдалося довести, що так звані інвестиції, а саме, кримське відділення "Ощадбанку", були створені до 1 січня 1992 року, тобто ще в радянський період, в зв`язку з чим вони не підпадають під дію Угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій", - сказано в повідомленні Мін`юсту РФ.

Міністерство юстиції України та державний "Ощадбанк" ще не прокоментували цю заяву. 

Нагадаємо, в листопаді 2018 року міжнародний арбітраж в Парижі ухвалив стягнути з Росії $1,3 млрд за позовом Ощадбанку як компенсації за експропріацію активів банку в Криму. Крім того, російська сторона мала виплатити відсотки, які будуть нараховуватися на цю суму до тих пір, поки позовні вимоги не погасять повністю.

17 липня 2019 року Київський апеляційний суд задовольнив заяву "Ощадбанку" і дав дозвіл на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу (Париж) на території України. 

P.S.

Коментар Ощадбанку: 

"Як стало відомо, сьогодні паризький апеляційний суд відхилив Рішення Міжнародного Трибуналу від 26 листопада 2018 року у справі Ощадбанку проти Російської Федерації щодо відшкодування втрат у Криму, спричинених анексією півострова.

Ощадбанк вважає таке рішення апеляційного суду з точки зору права помилковим та таким, що суперечить усталеній прецедентній практиці як у Франції, так і в інших європейських країнах. Банк планує негайно оскаржити це рішення.

При винесенні рішення паризький апеляційний суд не врахував особливості захисту прав іноземних інвесторів відповідно до міжнародних угод та їх співвідношення з засобами захисту, який пропонує арбітраж.

Крім того, наразі розглядається питання щодо правильності застосування процесуального законодавства та обсягу повноважень апеляційного суду.

Ощадбанк залишається незмінним у своїй позиції щодо відстоювання законних прав та інтересів і готується до оскарження рішення паризького апеляційного суду перед Верховним cудом.

Ми впевнені, що в наступній інстанції рішення апеляційного суду буде скасовано та рішення Міжнародного Трибуналу від 26 листопада 2018 року щодо відшкодування Російською Федерацією збитків, спричинених анексією Криму, на користь Ощадбанку залишиться в силі, як це було зроблено в інших інвестиційних справах за участю Російської Федерації".