Російський держбанк допустив дефолт - не зміг заплатити відсотки за євробондами

Все про економіку та фінанси

Россельхозбанк (РСХБ) повідомив, що не зміг у належний термін виплатити купон за субординованими доларовими єврооблігаціями з погашенням у 2023 році. Як зазначає російський держбанк, у зв`язку з введеними Великобританією санкціями, 16 квітня він не здійснив виплату відсотків на загальну суму $21,25 млн на користь емітента єврооблігацій компанії RSHB Capital S.A. (Люксембург), пише російський "Інтерфакс".

Як констатується, беручи до уваги ситуацію з виплатою відсотків за аналогічними випусками єврооблігацій іншими російськими емітентами, РСХБ заздалегідь запросив дозвіл Банку Росії на проведення купонного платежу в доларах США на користь кредитора, а також запросив від платіжного агента з випуску єврооблігацій, Bank of New York Mellon (лондонське відділення), направити на адресу банку відповідну платіжну інструкцію, повідомив банк.

Через введені 24 березня Управлінням зі здійснення фінансових санкцій Великобританії (OFSI) санкції проти РСГБ, платіжний агент не підтвердив готовність прийняти від банку платіж та здійснити виплату відсотків депозитаріям Euroclear / Clearstream / DTC, і надалі власникам єврооблігацій. від регулюючих органів Великобританії, йдеться у повідомленні.

РСХБ став другим російським банком, який офіційно повідомив про проблеми з проведенням платежів. Раніше підсанкційний Совкомбанк оголосив про те, що призупинив нарахування відсотків за двома випусками "вічних" єврооблігацій, за класичними випусками відсотки нараховуватимуться, але їх виплату тимчасово зупинено. Совкомбанк зазначав, що через введені проти нього санкції "не має технічної можливості розпоряджатися заблокованими активами та повноцінно використовувати міжнародну платіжну інфраструктуру для обслуговування позик".