Російський Альфа-банк під тиском санкцій продав казахстанську "дочку"

Все про економіку та фінанси

Російський Альфа-банк, який потрапив під західні санкції у зв`язку з війною РФ проти України, домовився про продаж своєї казахстанської "дочки" Альфа-банк (Казахстан). Його купить місцевий банк ЦентрКредит, який належить мільйонеру Бахитбеку Байсаїтову. Про це повідомляється на сайті "ЦентрКредиту", пише Liga.net.

Новий власник купить всі 100% акцій Альфа-банку (Казахстан), після чого проведе його ребрендинг.

Після 24 лютого США і Євросоюз ввели санкції проти найбільших російських банків та їхніх дочірніх структур. Вони торкнулися в тому числі російського Альфа-банку та його казахстанської "дочки". На їх тлі казахстанські вкладники зіткнулися з проблемою зняття власних грошей з рахунків та депозитів.

Санкції США проти Альфа-банку не стосуються однойменного банку в Україні. Водночас з огляду на запроваджені Заходом санкції проти акціонерів фінустанови, НБУ визнав їх ділову репутацію небездоганною та заборонив їм використовувати право голосу на зборах акціонерів.

Глава НБУ Кирило Шевченко зазначав, щодо акціонери Альфа-Банку (Україна) повинні шукати вихід із цієї ситуації. "Я не виключаю, що це може бути продаж іншому власнику. Але це має бути продаж, який не буде розглядатися як намагання обійти санкції", - констатував керівник Нацбанку.