Російські акції "летять вниз" після визнання "ДНР/ЛНР"

Все про економіку та фінанси

Російський рубль та акції зранку 22 лютого відновили падіння на тлі напруженості та зростання санкційних ризиків після визнання Росією незалежності самопроголошених "ДНР" та "ЛНР". Зокрема, індекс "Московської біржі" знижується на майже 7%, пише "БізнесЦензор".

Крім того, як пише Інтерфакс, долар США виріс під час торгів до 80,57 руб./$1, що на 78,5 копійки вище за рівень закриття вчора. Євро при цьому подорожчало до 91, 06 руб./1 євро (+90,75 копійки), що є найвищим значенням з квітня 2021 року.

Індекс "Московської біржі" на 9:35 за київським часом становив 2827,14 пункта (-6,91%). Ціни більшості "блакитних фішок" на "МосБіржіржі" демонструють негативну динаміку в межах 14,6%.

Зокрема, подешевшали акції АФК "Система" (-14,6%), "МТС" (-11,7%), "Інтер РАТ" (-10,1%), "Татнафти" (-9,6%), "Газпрому" (-9,4%), Polymetal (-9,3%), "Сургутнефтегаза" (-9,1%) "Сбербанку" (-7,7%), "ЛУКОЙЛу" (-4,7%), "Яндекса" (-4,5%), "Русала" (-3,7%), "Аерофлоту" (-2,6%).

Напередодні президент Росії Володимир Путін підписав указ про визнання незалежності так званих "Донецької та Луганської народних республік" і доручив Збройним силам РФ виконувати функції "з підтримання миру зокрема в "Л/ДНР".

Пізніше, президент США Джо Байден підписав указ щодо санкцій у зв`язку з визнанням Росією самопроголошених "Донецької та Луганської народних республік". Указом забороняються інвестиції у так звані "Л/ДНР", а також імпорт у США будь-яких товарів, послуг або технологій із цих регіонів. Крім того, цей указ дає можливість накладати санкції на будь-яку особу, яка вирішила діяти в самопроголошених республіках. Зазначається, що все майно та частки у майні, що перебувають у США або надалі потрапляють до США, що належать особам, пов`язаним із так званими "Л/ДНР" будуть заблоковані.