Росіяни на «папері» докапіталізують ВТБ Банк на рекордну для України суму

Все про економіку та фінанси

У п’ятницю глава російського держбанку ВТБ Андрій Костін заявив, що до кінця поточного року українська «дочка» цієї групи – ВТБ Банк – може бути докапіталізована на 600-800 млн дол. При цьому банкір уточнив, що фактично нових грошових вливань не буде, а йдеться про «скорочення кредиту». Тобто переоформлення «на папері» у капітал тих позик, які раніше були видані банку материнською структурою.

Крім того, А. Костін додав, що сукупний обсяг докапіталізації в перспективі може скласти й 1 млрд дол (тобто плюс 200-400 млн дол до вказаної вище суми) – це, власне, обсяг фондування, наданих групою для ВТБ. Що залежатиме від «ситуації, курсу долара і т.д.» (цитата).

Озвучені потреби в докапіталізації – рекордні для банківської системи України часів кризи 2014-2015 рр. (принаймні, серед визнаних, - ред.). І це з урахуванням того, що в І кварталі вже було прийнято рішення про збільшення «статутника» ВТБ Банку на 4,2 млрд грн.

По суті, всі ці кошти потрібні для покриття вже сформованих збитків.

Як повідомляв Finbalance, згідно з фінзвітністю ВТБ Банку за 2014 рік, підготовленою за міжнародними стандартами фінзвітності (МСФЗ), торік збиток цієї фінустанови склав 16,685 млрд грн (більше – лише в збанкрутілого Дельта Банку), а власний капітал став від’ємним на рівні -13,44 млрд грн. Основна причина таких результатів – відрахування в резерв під зменшення корисності кредитів на рівні 12,72 млрд грн.

За даними АУБ, станом на 01 травня цьогорічний збиток ВТБ Банку (за нацстандартами фінзвітності, - ред.) становив 790,5 млн грн.