Росія зупиняє поставки енергетичного вугілля в Україну

Все про економіку та фінанси

Із 1 листопада Російська Федерація зупиняє поставки енергетичного вугілля в Україну, повідомив голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, пише "БізнесЦензор".

За його словами, йдеться про про вугілля марки А (антрацит) та П (пісне).

Герус зазначив, що таке вугілля завозила компанія "ДТЕК" (Луганська ТЕС, Криворізька ТЕС), "Донбасенерго" (Славянська ТЕС) та "Технова" (Дарницька ТЕЦ, Сумська ТЕЦ, Чернігівська ТЕЦ).

"За інформацією учасників ринку, заборона не розповсюджується на коксівне вугілля, а стосується лише вугілля, яке використовується для потреб енергетики. Такі дії РФ схожі на їх дії восени 2014 року", – додав Герус.

P.S.

Увечері в п’ятницю цю інформацію підтвердили в прес-службі Мінекономрозвитку РФ.

"Прийняте рішення пов`язане зі зростанням попиту на енергетичні марки вугілля. В осінньо-зимовому періоді (ОЗП) необхідно приділяти особливу увагу забезпеченню власних потреб усередині країни", – зазначили у відомстві.

Водночас у російському міністерстві уточнили, що Росія продовжить постачати в Україну неенергетичні марки вугілля.

В Мінекономрозвитку РФ додали, що "незважаючи на політичну обстановку", Росія в останні роки забезпечувала до 68% імпорту всього вугілля в Україну.

Раніше повідомлялося, що Україна планує у листопаді імпортувати 562 тис. тонн вугілля, із яких близько 200 тис. тонн припаде на державну компанію "Центренерго".