Росія заплатила за євробондами у рублях, але дефолт не визнає

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів Росії "виконало свої зобов’язання" щодо євробондів перед іноземними кредиторами в рублях, йдеться в повідомленні російського відомства, пише "НВ".

Відповідно до нещодавнього указу Володимира Путіна виплату на суму $234,85 млн в еквіваленті зробили в рублях.

Кошти для виплати купонного доходу за облігаціями зі строком погашення у 2027 та 2047 роках на загальну суму 12,51 млрд рублів (за офіційним курсом 53 руб/дол) були перераховані Національному розрахунковому депозитарію.

Обмеження проти НРД Євросоюз ввів у рамках шостого пакету санкцій, який набув чинності 3 червня.

Як йдеться у поясненні міністра фінансів Антона Силуанова, «головне, що Росія здійснила платіж, а зміну валюти платежу не можна розцінювати як неналежне виконання боргових зобов’язань, особливо в умовах форс-мажору», повідомляє The Bell .

Власники євробондів будуть вправі розпоряджатися отриманими рублями на власний розсуд. У тому числі зможуть конвертувати їх у валюту.

Для виведення грошей за кордон потрібно отримати дозвіл окремо. Для цього потрібно буде підписати відмову від усіх потенційних претензій щодо цього платежу.

Як повідомлялося, російський диктатор Володимир Путін підписав указ, яким визначається порядок виплати всіх зовнішніх боргів підсанкційної країни в рублях.

Нагадаємо, що платежі РФ з єврооблігацій, зроблених до 25 травня, зависли в міжнародному депозитарії Euroclear.

Із 25 травня США закрили останній шлях для Росії щодо обслуговування свого суверенного боргу. Не було продовжено ключову ліцензію, яка дозволяла РФ розраховуватися за державними облігаціями.

Згодом стало відомо, що станом на 27 травня з боку Росії на рахунки інвесторів не надійшли кошти на суму близько 100 мільйонів доларів.