Герус: Росія заблокувала транзит енергетичного вугілля в Україну із Казахстану

Все про економіку та фінанси

Росія зупинила транзит енергетичного вугілля із Казахстану в Україну, повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, пише "БізнесЦензор".

"Російська Федерація зупинила транзит вугілля із Казахстану, яке йшло в Україну. Всі відповідні поставки у листопаді заблоковані. Технічно блокування відбувається на рівні РЖД, яка не підтверджує проїзд вагонів із таким вугіллям через РФ", – написав Герус.

Він уточнив, що відповідне обмеження стосується лише транзиту енергетичного вугілля, і не стосується поставок коксівного вугілля для металургії.

Раніше перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко зазначав, що вугілля із Казахстану в листопаді планувала імпортувати, зокрема, державна компанія "Центренерго".

Як повідомлялося, з 1 листопада Російська Федерація також зупинила постачання енергетичного вугілля в Україну. Таке вугілля з Росії завозили компанії "ДТЕК" (Луганська ТЕС, Криворізька ТЕС), "Донбасенерго" (Славянська ТЕС) та "Технова" (Дарницька ТЕЦ, Сумська ТЕЦ, Чернігівська ТЕЦ).