Росія відмовилася відводити війська від кордонів України

Все про економіку та фінанси

Росія вважає "абсолютно неприйнятною" вимогу США повернути зосереджені поблизу кордону України російські війська назад до казарм, заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, пише Liga.net.

"Вже звучить не лише про те, щоб відвести (війська, – ред.) від кордону з Україною, як вони висловлюються, а про те, щоб ці війська пішли до казарми, Шерман (заступник держсекретаря США Венді Шерман, – ред.) саме так говорила, зокрема публічно на пресконференції. Я не думаю, що є необхідність пояснювати абсолютну неприйнятність таких вимог, і, звісно, ми їх навіть не обговорюватимемо", — сказав Лавров.

Водночас він оцінив переговори НАТО та РФ 12 січня у Брюсселі як ділові. "Можу підтвердити те, що ми говорили: переговори були діловими. Така позиція Заходу є досить жорсткою, аррогантною десь, непоступливою, вона все-таки викладалася спокійно, у діловому ключі", — сказав Лавров.

На тлі загрози нового вторгнення РФ в Україну Росія вимагає від НАТО відмовитись від розширення на схід і погрожує військовою відповіддю у разі відмови.

10 січня на переговорах РФ та США у Женеві Вашингтон відмовився зачиняти двері в НАТО для України та обговорювати безпеку Європи без участі самої Європи. В адміністрації президента Росії Володимира Путіна не бачать оптимізму після зустрічі у Женеві.

11 січня на тлі скупчення близько 100 000 військових РФ біля українського кордону Міноборони Росії заявило про нові навчання поблизу України.

Заступник міністра закордонних справ РФ Олександр Грушко за підсумками засідання Ради Росія-НАТО, що пройшло 12 січня в Брюсселі, заявив, що деескалація ситуації навколо України можлива лише у разі виконання нею мінських угод і припинення військового сприяння Україні з боку країн НАТО.