Росія продовжує експортувати газ в ЄС, попри вимогу Путіна платити в рублях

Все про економіку та фінанси

У п`ятницю, 1 квітня, російський газ, як і раніше, надходить до Європи, незважаючи на указ Путіна про необхідність проведення розрахунків за енергоресурс у рублях, пише Reuters, констатує "РБК-Україна".

Західні споживачі відкинули вимогу Путіна про рублеві розрахунки як спробу переписати контракти, що передбачають оплату в євро. Німеччина, найбільший покупець, назвала це "шантажем" і на цьому тижні попередила про потенційну надзвичайну ситуацію, якщо поставки будуть скорочені.

Але в п`ятницю не має ознак негайного припинення поставок. Потоки залишалися стабільними по двох з трьох магістральних трубопроводів, що доставляють російський газ в Європу - "Північний потік-1" через Балтійське море і в Словаччину через Україну.

Потоки по іншому основному маршруту, трубопроводу Ямал-Європа через Білорусь, змінили напрямок, тепер газ йде з Німеччини до Польщі, але це трапляється час від часу і не обов`язково вказує на нову політику.

"Газпром" заявив, що продовжує постачати газ до Європи через Україну відповідно до запитів споживачів, при цьому запити в п`ятницю склали 108,4 млн кубометрів, що лише незначно менше, ніж 109,5 млн кубометрів днем раніше.

Джерело повідомило агентству Reuters, що деякі контракти передбачають поставку газу до настання терміну платежу, припускаючи, що крани можуть бути закриті не відразу.