РФ оголосила про військові навчання в Чорному й Азовському морях

Все про економіку та фінанси

Російська Федерація оголосила про проведення військових навчань в акваторії Чорного і Азовського морів. Вони проходитимуть з 13 по 19 лютого, повідомили в Морській охороні Державної прикордонної служби України, пише "РБК-Україна".

Згідно з картою проведення навчань, достовірність якої підтвердили в Морській охороні, прохід суден до Азовського моря через Керченську протоку буде повністю перекритий.

Зона проведення російських навчань також істотно ускладнює прохід суден в українські порти, оскільки доступними залишається тільки смуга територіальних вод України.

Зазначимо, мова йде про карту, яку опублікувало видання blackseanews. На ній видно, що російська сторона вирішила перекрити шляхи для торгових кораблів, чого не було з початку окупації Криму і збройного конфлікту.

Раніше повідомлялося, що Росія відправила на навчання в Чорне море 6 великих десантних кораблів.

P.S.

У Військово-Морських Силах ЗСУ відреагували на рішення Росії щодо блокування частини акваторії Азово-Чорноморського регіону нібито на тлі "навчань": ВМС України заявили, що готові до будь-яких провокацій з боку РФ.

"Військово-Морські Сили ЗС України готові до розвитку будь-яких сценаріїв та провокацій, захисту країни з морського напрямку", - йдеться в повідомленні.

У відомстві зазначив, що РФ продовжує свою деструктивну діяльність з дестабілізації безпекової обстановки у Азово-Чорноморському регіоні, перекриваючи значну частину морських районів.

Зокрема, мова йде про практично весь південь Азовського моря та північно-західну частину Чорного моря.

"У такий спосіб РФ в черговий раз продемонструвала зловживання міжнародним правом з метою досягнення власних геополітичних цілей за рахунок інших суб’єктів міжнародного права, зокрема України. Вказані дії є черговою загрозою суверенітету України у її територіальному морі та суверенним правам у виключній морській економічній зоні", - наголошують у ВМС.

Там також зауважили, що перекриваючи рекомендовані морські шляхи РФ практично унеможливила свободу судноплавства у вказаних районах та можливість суден вільно заходити в морські порти України, особливо в Азовському морі.

"Це беззаперечно є порушенням Конвенції ООН з морського права, 1982 року. Паралельно РФ продовжує мілітаризацію Чорноморського регіону, перекидаючи додаткові десантні кораблі з метою тиску на Україну і світ", - заявили у ВМС.