Росія обіцяє не блокувати виділення кредиту від МВФ для України

Все про економіку та фінанси

Заступник міністра фінансів РФ Сергій Сторчак не виключає корекції стабілізаційної програми МВФ для України, пише «Прайм».

«Подальше коректування неминуче. Чи приведе воно до збільшення масштабів виділених ресурсів, покаже найближча конференція, яка в жовтні-листопаді має відбутися за участю країн-донорів України, якщо такі ще будуть до цього моменту», - зазначив російський чиновник.

Він запевнив, що Росія ніколи не планувала й не планує голосувати проти видачі Україні чергового траншу кредиту в рамках стабілізаційної програми.

"Я спочатку був налаштований досить скептично, що програма виконуватиметься в тому вигляді, в якому вона приймалася, з тими величезними зобов`язаннями щодо підвищення ефективності збору тих же податків, по тому, який ефект для економіки дасть перехід на нові тарифи", - зазначив Сторчак. Він висловив упевненість, що "буква в букву виконувати зобов`язання, прийняті за стабілізаційною програмою, буде складно".

"Та обставина, що великі території України з важливим економічним потенціалом фактично не працюють над виконанням стабілізаційної програми, є найважливішим чинником, який ставить під сумнів реалізованість виконання стабпрограмми", - заявив Сторчак. Він вважає, що великою проблемою для МВФ є те, що вперше в історії стабілізаційна програма виділена країні-члену фонду, на території якої ведуться бойові дії.