Росія - знову за крок до дефолту: не зробила платіж за євробондами

Все про економіку та фінанси

Комітет з визначення кредитних деривативів (CDDC) прийшов до висновку, що Росія порушила умови виплат за єврооблігаціями, пропустивши виплату відсотків на суму $1,9 мільйона, яка може спричинити страхові виплати за кредитно-дефолтними свопами на мільярди доларів. CDDC заявив, що за кредитно-дефолтними свопами сталася подія "невиплати", оскільки Росія не включила додатковий відсоток у прострочену виплату за єврооблігаціями, здійснену на початку травня, пише Bloomberg, констатує "БізнесЦензор".

Незважаючи на порівняно невелику суму, пропущена виплата відсотків призведуть до закриття всіх непогашених кредитно-дефолтних свопів Росії, які охоплювали $1,5 мільярда російського боргу станом на кінець квітня.

Водночас Bloomberg зазначає, що несплати $1,9 мільйона недостатньо, щоб викликати перехресний дефолт за іншими російськими євробондами, умови випуску яких передбачають мінімальний поріг у розмірі щонайменше $75 млн.

Рішення CDDC пов’язане із затримкою погашення Росією облігації на початку квітня. Тоді Росія заявила про виплати на євробондамиу рублях. CDDC визнала такі дії як "можливу несплату". Але врешті-решт Росія провела цю виплату у доларах за кілька днів до закінчення 30-денного пільгового періоду 4 травня.

Саме протягом цього пільгового періоду накопичилися $1,9 мільйона відсотків, рішення щодо яких прийняв CDDC.

Як повідомлялося, наприкінці квітня Мінфін РФ здійснив виплати за суверенними євробондами з погашенням у 2022 та 2042 роках у валюті випуску – доларах США, після того, як найбільші рейтингові агентства попередили про настання дефолту за цими цінними паперами через спробу розрахуватися за ними в рублях.