Roshen поклав 300 млн грн на депозит у банку імені "Сільпо"

Все про економіку та фінанси

Корпорація Roshen підписала договір про співпрацю з банком «Восток» і розмістила 300 млн грн на депозиті. Про це повідомила прес-служба Roshen, пише «ЛігаБізнесІнформ».

Про фінансові показники банку "Восток" (у т.ч. невисокі резерви під кредитний портфель) читайте тут.

Довідково

За даними НБУ на 29.02.2016, 50% акцій банку "Восток" контролювали екс-глава правління банку «Південний» Вадим Мороховський з дружиною, а ще 50% - Володимир Костельман та його партнери по Fozzy Group (відома супермаркетами «Сільпо», Fozzy, «Фора»).

18 травня Солом’янський райсуд м. Києва задовольнив клопотання слідчого ДФС (погоджене з прокурором Генпрокуратури) в рамках кримінального провадження №32016100110000100 від 29.03.2016 і наклав арешт на низку рахунків ТОВ «Фоззі-Фуд» у банку «Восток», а також заборонено розпоряджатися коштами по ще одній групі рахунків компанії в цьому ж банку (за винятком видаткових операцій по сплаті податків, зборів, інших обов`язкових платежів до держбюджету). Таку ж ухвалу суд прийняв щодо рахунків ТОВ «Фоззі-Фуд» у банку «Південний».

Згідно з ухвалою суду, досудове розслідування встановило, що службові особи ТОВ «Фоззі-Фуд» при операціях з низкою суб’єктів господарювання (ТОВ «Белтранс»; ТОВ «Амарант Груп»; ПП «Віста спейс»; ТОВ «В.Л.С.»; ТОВ «Грін Міт»; ТОВ «Діміт Груп»; ТОВ «Едхаус сістем» тощо) шляхом проведення безтоварних операцій, «занижено ПДВ у січні-лютому 2015 на суму 32 238 669 грн» (цитата).

«Правопорушення зафіксовано в акті документальної позапланової виїзної перевірки №1044/28-10-39-10/32294926 від 04.11.2015. Під час проведення перевірки було виявлено невідповідність придбаних та реалізованих товарів, не підтвердження реальності здійснення фінансово господарських операцій, відсутність можливості виконання договірних відносин», - йшлося в ухвалі суду.

Як писав ще торік Finbalance, ВТБ Банк подав низку позовів до структур, пов’язаних з Fozzy Group, на суму близько 2 млрд грн.

23 червня Господарський суд Київської області частково задовольнив позов ВТБ Банку до ТОВ «Фоззі-Фуд» та вирішив стягнути з відповідача 2,6 млн дол і 10 млн грн заборгованості. Крім цього, 23 червня Госпсуд Київської області частково задовольнив клопотання ВТБ Банку та наклав арешт на кошти ТОВ «Фоззі-Фуд» на рахунках в банку «Восток» в межах суми заборгованості, яка складає 64,8 млн грн.

Щоправда, 19 липня Київський апеляційний госпсуд відповідну ухвалу скасував і виніс більш жорстку постанову, наклавши арешт на кошти ТОВ «Фоззі-Фуд» на рахунках відкритих в будь-яких фінансових установах, що належать компанії та будуть виявлені в ході виконавчого провадження в межах суми позову, яка складає 70 млн грн.

Нещодавно видання «Дело» з посиланням на прес-службу Fozzy Group повідомило, що апеляційний суд м. Києва скасував постанову Печерського районного суду міста Києва про накладення арештів на рахунки ТОВ "Фоззі-Фуд" (компанія-власник "Сільпо"). Як зазначалося, «рахунки компанії розблоковані, це рішення Апеляційного суду є остаточним і не підлягає оскарженню».

При цьому в групі запевняли, що ВТБ Банк, за позовом якого було заарештовано рахунки, використовує нечисті юридичні схеми в суді. "Щодо зазначених фактів Головне управління Національної поліції в місті Києві відкрило кримінальну провадження проти представників ПАТ" ВТБ Банк "через кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст 365-2 Кримінального кодексу", - йшлося в повідомленні.

У ВТБ Банку не прокоментували відкриття кримінального провадження, але відзначили, що таким чином компанія намагається піти від виконання зобов`язань перед кредиторами.

"У судовому провадженні знаходиться близько 40 позовів до різних компаній Групи Фоззі. Ми знаходимося на початку судових розглядів Представники групи Фоззі вибрали стратегію максимального затягування судових процесів", - зазначалося у відповіді прес-служби банку. - Судові рішення про арешт рахунків не можуть дати позитивного впливу на боржників поки є кишенькові банки, які дозволяють здійснювати операційну діяльність компаній не дивлячись на арешт. ВТБ Банк звернувся до правоохоронних органів щодо перевірки правомірності дій банку "Восток"", - констатували в прес-службі ВТБ Банку.

Як уточнювало «Дело», заборгованість підприємств групи «Фоззі» перед ВТБ Банком за кредитними договорами становить 2,2 млрд грн, і додатково 8,2 млрд грн - по 28 договорам фінансового поручительства.