Роднянський-молодший призначений членом наглядової ради Ощадбанку

Все про економіку та фінанси

За даними Ощадбанку, 17 березня Кабмін призначив Олександра Роднянського (сина продюсера Олександра Роднянського - в минулому співзасновника телеканалу "1+1") членом наглядової ради Ощадбанку як представника держави за квотою президента зі строком повноважень три роки.

Як зазначається, впродовж останніх п’яти О. Роднянський займав такі посади:

- радник президента України з 2020 року по теперішній час;
- науковий співробітник Центру досліджень економічної політики (CEPR) з 2019 року по теперішній час;
- співробітник Центру макроекономіки (CFM) з 2018 року по теперішній час;
- викладач Кембриджського університету з 2018 року по теперішній час;
- доцент кафедри економіки Кембриджського університету з 2017 року по теперішній час;
- старший радник з питань економіки прем`єр-міністра України з вересня 2019 року по березень 2020 року;
- радник з питань економіки в Офісі президента України в 2019 році;
- аспірант коледжу Христа Кембриджського університету з 2017 року по 2019 рік;
- член ради компанії "trendeo" (Лондон) з 2015 року по 2018 рік.

Контекст

Як повідомлялося, 9 лютого Кабінет Міністрів - на підставі листа президента Володимира Зеленського - відкликав представника держави в наглядовій раді Ощадбанку Айвараса Абромавичуса.

Як зазначав Ощадбанк, А. Абромавичус на посаду члена наглядової ради - як представник держави (по президентські квоті) - так і не вступив.

А. Абромавичус зазначав, що подав заяву про відхід з наглядової ради Ощадбанку у зв`язку "з появою конфлікту інтересів". "Я як приватний інвестор зробив інвестиції в низку компаній з сектора фінансових технологій, які планують конкурувати з традиційними банками. Це робить мою участь у наглядовій раді державного банку неможливою", - сказав він.

При цьому радниця керівника Офісу президента Вікторія Страхова констатувала, що "Айварас залишається в команді і його досвід та знання будуть використані на благо і процвітання України" (цитата).

Як повідомлялося, 4 листопада 2020 року Кабмін прийняв рішення ввести Абромавичуса до наглядової ради Ощадбанку за квотою президента замість Юрія Храмова.

Абромавичус у 2014-2016 рр. очолював Міністерство економічного розвитку України, в липні 2019 року обіймав посаду голови наглядової ради держконцерну "Укроборонпром", до складу якої був введений за місяць до того також указом Зеленського, а з 30 серпня 2019 року до початку жовтня 2020 року працював генеральним директором "Укроборонпрому".