РНБО запровадила санкції проти Фірташа та Фукса

Все про економіку та фінанси

Рада нацбезпеки і оборони України запровадила санкції проти олігархів Дмитра Фірташа і Павла Фукса, повідомив під час брифінгу секретар РНБО Олексій Данілов, пише "Українська правда".

За його словами, санкції проти Фірташа пов`язані з його участю у титановому бізнесі, а проти Фукса - щодо ситуації, пов`язаної з компанією "Голден Деррік".

Пряма мова: "Те що стосується Фірташа – це його участь у титановому бізнесі. Це постачання сировини, яка потім іде – і це відслідковано нашими розвідниками – на підприємства Російської Федерації. І ми не можемо допустити, щоб це продовжувалась. Це продовжувалось доволі довго і для військових підприємств Російської Федерації, які знаходяться під нашими санкціями. До речі, ми на сьогоднішній день, крім товариша Фірташа, наклали санкції на ті підприємства, які безпосередньо афілійовані у військово-промисловий комплекс РФ, який використовує цей титан саме у військовій сфері…

Що стосується пана Фукса – вони накладені за ситуації, пов`язані з "Голден Деррік" – це є ліцензії , про які йшла мова. Ви знаєте, що людина, яка за один день все це отримала, вона подала у суд на указ президента. Ми ще наголошуємо, що ми не допустимо, щоб люди, які в незаконний спосіб отримали преференції від держави (і немає значення, коли це відбувалося – чи за Віктора Федоровича (Януковича) чи за Петра Олексійовича (Порошенка) – ми наголошуємо, що надра – це стратегічний ресурс нашої держави. Згідно з Конституцією, всі громадяни, ми всі з вами є власниками цих надр, і ними треба розпоряджатися у такий спосіб, щоб суспільству було відомо, хто за цим стоїть".