РНБО вирішило примусово вилучити активи МР Банку/Сбербанку та Промінвестбанку

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради на затвердження свій указ від 11.05.2022, яким вводиться в дію рішення РНБО від 11.05.2022 "Про примусове вилучення в Україні об`єктів права власності Російської Федерації та її резидентів".

Йдеться про примусове вилучення

- 100% акцій виведеного з ринку МР Банку/Сбербанку (які належать російському Сбербанку);

- 99,77% акцій виведеного з ринку Промінвестбанку (які належать російській держкорпорації ВЕБ.РФ);

- права вимоги російського Сбербанку до МР Банку на 14,89 млрд грн;

- права вимоги ВЕБ.РФ до Промінвестбанку на 934,9 млн грн;

- прав кредитної вимоги МР Банку/Сбербанку до юросіб (у т.ч. до Донецької залізниці - на 166 млн дол; "Електровашмашу" - на 517 млн грн; держкомпанії "Артем" - 205 млн грн; "Зоря"-"Машпроект" - 2,33 млрд грн)

- прав кредитної вимоги Промінвестбанку до "Укрзалізниці" на 231,6 млн дол.

- інших фінансових активів (у т.ч. кошти на коррахунках; ОВДП; депсертифікати тощо), крім коштів на 3 млрд грн, які мають бути спрямовані для виплат вкладникам МР Банку і покриття витрат ФГВФО на ліквідацію цієї фінустанови.

Виконати цей указ мають Кабмін і ФГВФО за участі НБУ.

Як повідомлялося, в березні НБУ направив до Кабміну лист, у якому запропонував примусово вилучити в дохід держави фінансові активи МР Банку/Сбербанку та Промінвестбанку. Як уточнював глава НБУ Кирило Шевченко, йшлося про активи на 26 млрд грн. У квітні уряд підтримав відповідну пропозицію Нацбанку.

НБУ відправив МР Банк/Сбербанк і Промінвестбанк на ліквідацію відразу ж після початку повномасштабної війни РФ проти України.