РНБО пропонує ввести надзвичайний стан в Україні

Все про економіку та фінанси

Рада національної безпеки та оборони (РНБО) ухвалила рішення рекомендувати президенту Володимиру Зеленському запровадити надзвичайний стан на всій території України. Про це заявив на брифінгу за підсумками засідання РНБО його секретар Олексій Данилов, пише Liga.net.

Данилов зазначив, що режим НС адаптуватиметься до умов конкретних регіонів України за рекомендаціями місцевої влади.

Він також сказав, що для районів Донецької та Луганської областей, що примикають до лінії зіткнення, вже діє особливий режим, який достатньо відповідає ситуації, що склалася.

Відповідаючи на запитання журналістів, секретар РНБО уточнив, що закон передбачає введення надзвичайного стану терміном на 30 днів, а за необхідності його може бути продовжено новим указом президента.

Надзвичайний стан в Україні або в окремих її регіонах запроваджується указом президента, який підлягає затвердженню Верховною Радою протягом двох днів з моменту звернення президента.

21 лютого 2022 року лідер РФ Володимир Путін скликав засідання Ради безпеки РФ, на якому всі його члени підтримали визнання "республіками" окупованих районів Донбасу.

Того ж дня Путін підписав відповідні укази. Вони, зокрема, міститься розпорядження запровадити територію тимчасово окупованого Донбасу війська.

22 лютого президент Зеленський підписав указ про заклик резервістів у особливий період. Йдеться виключно про громадян, які віднесені до оперативного резерву.

Верховна Рада сьогодні ухвалила звернення до РНБО з проханням запровадити санкції проти російських чиновників, причетних до рішення про визнання Росією "республіками" окупованих територій Луганської та Донецької областей України.