РНБО - про DDoS-атаки на банки: фінансових втрат і викрадень не зафіксовано

Все про економіку та фінанси

Кібератака на Міноборони, портал "Дія" та онлайн-сервіси банків була найбільшою в історії України DDoS-атакою, розповів на брифінгу Мінцифри, СБУ, Держспецзв`язку, Кіберполіції, РНБО та НБУ міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, пише Liga.net.

Мета цієї атаки – дестабілізація та паніка серед українців, зазначив Федоров. Він підкреслив, що вартість проведення такої атаки становить мільйони доларів. Міністр додав, що хакерам не вдалося досягнути поставлених цілей, робота сайтів була відновлена швидко, і ця кібератака ніяк не впливатиме на темпи цифровізації.

За словами Сергія Демедюка, заступника секретаря РНБО, заступника керівника Національного координаційного центру кібербезпеки, Нацбанк не зафіксував ніяких фінансових втрат, пошкоджень та викрадень. За його словами, це була інформаційно-психологічна атака для впливу на населення.

Демедюк зазначив, що фінансова та енергетична сфери працюють безперебійно.

Всі системи ПриватБанку і Ощадбанку зараз працюють безперебійно, повідомив директор департаменту безпеки НБУ Ігор Коновалов.

Про виконавців кібератаки казати ще зарано, зазначив начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк. Виходячи з вартості кібератаки, такі атаки завжди проводят держави, які створюють під них спеціальну інфраструктуру, підкреслив Вітюк. За його словами, на сьогодні є ознаки схожості з атаками 13-14 січня. "Єдиною країною, яка зацікавлена в таких ударах, є Російська Федерація", – зазначив Вітюк.

15 лютого масованої DDoS-атаки зазнали ПриватБанк, Ощадбанк, сайти ЗСУ та Міноборони. Глава Мінцифри Михайло Федоров також заявив про потужну атаку на портал "Дія" з Росії та Китаю.

Кібератаки сталися на тлі загрози нового вторгнення Росії, деякі західні ЗМІ можливою датою атаки РФ називали 16 лютого.

Поліція порушила кримінальну справу через кібератаки на Україну.