Єрмак і радник Байдена з нацбезпеки провели телефонну розмову

Все про економіку та фінанси

Радник Білого дому з питань нацбезпеки Джейк Салліван під час телефонної розмови з керівником Офісу президента України Андрієм Єрмаком висловив підтримку США суверенітету, територіальної цілісності, євроатлантичних прагнень України, з огляду на продовження російської агресії. Про це йдеться в офіційній заяві Білого дому, констатує "Радіо Свобода".

«Він також заявив про відданість адміністрації Байдена наміру оживити стратегічне партнерство США та України на підтримку плану президента Зеленського з подолання корупції і втілення реформ, які принесуть правосуддя, безпеку та процвітання народу України», – йдеться в заяві.

Телефонна розмова відбулася 29 березня. Того дня про неї повідомив Офіс президента України. За повідомленням, зокрема, Єрмак подякував США за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

«Ми високо цінуємо нещодавні сильні заяви президента Джо Байдена та представників вашої адміністрації щодо Криму. Для нас є дуже важливим підтвердження політики США щодо невизнання спроби анексії Криму, засудження незаконної окупації півострова, а також підтримка нашої ініціативи «Кримська платформа», – цитує А. Єрмака прес-служба Офісу президента.

Як зазначається, А. Єрмак додав, що "США могли б відіграти більш активну роль у просуванні мирних переговорів щодо припинення війни на Донбасі" (цитата).

"Андрій Єрмак також подякував Сполученим Штатам Америки за надання важливої безпекової допомоги, яка сприяє посиленню обороноздатності України. Зокрема йдеться про підтримку реформи Збройних сил України, посилення Військово-морських сил ЗСУ», – повідомляє Офіс президента.

Як зазначають у представництві президента, Єрмак також розповів Саллівану про «реформи, які проводить Володимир Зеленський».