Рішення ФРС про підвищення ставки: на біржах у США - найбільше падіння з початку року

Все про економіку та фінанси

На американському фондовому ринку в четвер було найбільше падіння з початку року. Індекс Доу-Джонса впав на 1120 пунктів, або на 3,3%, індекс S&P 500 – на 3,7%, Nasdaq Composite – на 5,2%, пише CNN, констатує Liga.net.

На цьому тлі дохідність 10-річних держоблігацій США вперше з 2018 року перевищила 3%.

Стрімке падіння на біржах сталося через день після того, як голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл оголосив про найбільше за 20 років підвищення відсоткових ставок на 0,5 в.п. Це робиться з метою збити небачено з початку 1980-х років інфляцію, яка зараз знаходиться на рівні 8,5%.

Трейдери спочатку позитивно відреагували на рішення ФРС, але вже наступного дня настрої на фондовому ринку кардинально змінились. Інвестори побоюються, що боротьба з інфляцією може призвести до рецесії у США.

Невизначеність на ринках посилюється негативним впливом війни в Україні та санкції проти Росії на світовий ринок енергоресурсів. Ціни на нафту та газ ростуть, а це значить прискорення інфляції, що в кінцевому підсумку вплине на бізнес, споживчу активність та загальне економічне зростання.

Зростання ставок уже впливає на ринок житла в США, де ціни значно виросли під час пандемії. Середня ставка по 30-річній іпотеці з фіксованою ставкою у США підскочила до найвищого рівня з 2009 року – 5,27%.