Річний тариф на газ для населення в Києві: постачальник озвучив ціну

Все про економіку та фінанси

"Київгазенерджи" встановило ціну природного газу для населення в рамках річного тарифу в розмірі 8,7 грн/куб. м, повідомляється на сайті компанії, який не працював понад місяць, пише "Інтерфакс-Україна".

У компанії зазначають, що на сьогодні закуповують газ на відкритому ринку за вищою ціною, ніж встановлена річна ціна, оскільки ТОВ "ГК "Нафтогаз Трейдинг" поки що не хоче підписувати з нею договір про купівлю-продаж газу. "Київгазенерджи" працює над тим, щоб забезпечити киян газом за найбільш прийнятною ціною", - йдеться у повідомленні.

За даними "Київгазенерджи", її клієнтами є приблизно 780 тис. домогосподарств.

Як повідомлялося, енергорегулятор 7 квітня вніс зміни до правил і типового договору постачання природного газу, згідно з якими постачальники газу зобов`язані до 25 квітня оприлюднити на своїх веб-сайтах ціну газу та іншу інформацію про річну пропозицію.

Термін дії базової річної пропозиції не залежить від початку постачання газу споживачу й триває до 30 квітня 2022 року. Постачальник протягом періоду дії базової річної пропозиції не має права підвищувати ціну.

"ГК "Нафтогаз України" встановила річний тариф для населення "фіксований" у розмірі 7,96 грн/куб. м, а "Йе Енергія" Дмитра Фірташа і майже 20 постачальників, що працюють під брендом "Твій Газзбут", встановили єдиний тариф для населення у розмірі 7,99 грн/куб. м.

"Київгазенерджи" є 100%-м дочірнім підприємством ПАТ "Київгаз".

ПрАТ "Київенергохолдинг" належить 60% акцій "Київгазу", громаді Києва (КМДА) - 28,5%, Rilosal Capital Limited (Кіпр) - 5,5%. У свою чергу 61% "Київенергохолдингу" належать столичній громаді, Artio Global Investors Ltd. (Велика Британія) - 25%, Densec Limited (Кіпр) - 14%.