Річна інфляція у США вперше за 40 років перевищила 8%

Все про економіку та фінанси

У березні річна інфляція у США прискорилась до 8,5% із 7,9% у лютому - ріст цін оновив рекорд із січня 1982 року, тобто більш ніж за 40 років. Про це свідчать дані Міністерства праці США, пише "Економічна правда".

У порівнянні з лютим ціни в березні зросли на 1,2% - найшвидший стрибок із вересня 2005 року. У лютому місячна інфляція становила 0,8%.

При цьому, річна інфляція у США зросла шостий місяць поспіль. Найбільш різке зростання цін за рік - на флотський мазут (+70,1%), за ним йде бензин (+48%). Вартість їжі (вдома та поза домом) збільшилася на 8,8% у річному вимірі.

Як зазначає Financial Times, нові дані щодо інфляції в США відображають наслідки війни в Україні.

Вторгнення РФ в Україну та санкції проти агресора у відповідь порушили поставки російських енергоресурсів на світовий ринок, що, зокрема, призвело до подорожчання в США бензину та інших товарів та продуктів.

Ріст інфляції в США може змусити Федеральну резервну систему (ФРС) активніше посилювати грошово-кредитну політику для боротьби зі зростанням цін, писала раніше FT.

Нагадаємо, керівники Федеральної резервної системи просигналізували про готовність розпочати скорочення активів на балансі центробанку на 95 мільярдів доларів на місяць, що майже вдвічі більше, ніж раніше.