РФ зупинила транзит нафти з Казахстану після пропозиції Токаєва для Європи

Все про економіку та фінанси

У Новоросійську суд на місяць припинив діяльність Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК). Через КТК експортується значна частина нафти із Казахстану. Про це повідомляє "Радіо Азаттик", констатує "БізнесЦензор".

Підставою для рішення суду називають перевірку 6 травня, під час якої Роскомнадзор виявив екологічні порушення на виробничих об`єктах КТК.

За результатами перевірки виявлено кілька документарних порушень за планом ліквідації аварійних розливів нафти.

КТК – основний експортний маршрут для казахстанської нафти, на неї припадає понад 80% від обсягів, що прокачуються трубопроводом. Потужність трубопроводу – 67 млн тонн нафти на рік.

Зазначимо, що це сталося після того, як президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв провів телефонну розмову з президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем. Тоді Токаєв висловив стурбованість через загрози енергетичній безпеці у світі. Казахстан, за його словами, готовий використати свій вуглеводневий потенціал з метою стабілізації ситуації на світових та європейських ринках.

Нагадаємо, що раніше Росія вже обмежувала відвантаження нафти з Казахстану через порт в Новоросійську на узбережжі Чорного моря. Офіційна причина – роботи з знешкодження торпед і мін часів Другої світової війни, що не розірвалися. Роботи з розмінування були призначені на 20 червня і мали тривати до кінця місяця.

Але тоді це сталося після заяв президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва в межах економічного форуму ПМЕФ в Санкт-Петербурзі щодо невизнання незалежності так званих "Л/ДНР". 17 червня під час спільної дискусії з президентом РФ Владіміром Путіним він заявив, що не визнаватиме незалежність окупованих Росією українських територій, назвавши "ДНР"та "ЛНР" квазідержавними утвореннями.

P.S.

У Казахстані на нафтогазовому родовищі Тенгіз вибухнула труба, внаслідок чого загинули двоє робітників, ще трьох поранено. Як повідомили в департаменті поліції Атирауської області, вибух стався вранці 6 липня.

Наразі інцидент розслідується за статтею порушення правил охорони праці (ч. 3 ст. 156 Кримінального кодексу Казахстану).

Нафтогазове родовище Тенгіз, розробкою якого займається компанія "Тенгізшевройл" (ТШО), – одне з найбільших у Казахстані, запаси нафти становлять 3,2 млрд тонн. Розташоване на території Атирауської області (захід країни).

Наразі ТШО займається розширенням видобутку на Тенгізі (ПБР-ПУУД), вартість проєкту оцінюється у $45,2 млрд, а його завершення планується у 2023 році.

Учасниками ТОВ "Тенгізшевройл" є Chevron (50%) та ExxonMobil Kazakhstan Ventures Inc (25%), Казахстан через нацкомпанію "КазМунайГаз" (20%), а також російсько-американське СП LUKArco (5%). Компанія працює з 1993 року.