РФ закликає робити розрахунки між країнами СНД в юанях замість доларів і євро

Все про економіку та фінанси

Країни так званої "Співдружності незалежних держав" (СНД) можуть використовувати китайський юань як валюту для взаємних розрахунків замість долара і євро, заявив перший заступник голови виконавчого комітету СНД Леонід Анфімов, пише "РБК-Україна" з посиланням на білоруське держагентство "Белта".

"На мій погляд, цілком виправданий перехід на взаємну торгівлю між країнами СНД в національних валютах або валютах держав, які не роблять недружні дії щодо країн, що входять до співдружності. Перш за все, це юань та інші валюти, які можна використовувати в якості резервних замість долара і євро", - сказав Анфімов.

У Мінську 30 березня проходить спільне засідання ради постійних повноважних представників держав-учасниць СНД,

Анфімов каже, що"епоха долара закінчилася, і ця валюта втратить свої позиції до 2025 року - якщо не суттєво, то, принаймні, буде різко ослаблено її вплив на розвиток світової економіки, до 2030 року долара як світової резервної валюти не буде".

Зауважимо, частка долара в міжнародних розрахунках становить близько 80% і тільки зростає, а не знижується, незважаючи на постійні заяви країн-ізгоїв про "крах долара".