РФ закликає Індію переходити на розрахунки в рублях і рупіях

Все про економіку та фінанси

РФ пропонує Індії використовувати систему SPFS для розрахунків у рупіях та рублях, повідомляє Bloomberg з посиланням на своїх співрозмовників, констатує "Економічна правда".

Уряд Індії розглядає пропозицію Росії використовувати систему, розроблену російським центральним банком для двосторонніх платежів, оскільки країна планує купувати дешеву нафту та зброю у РФ, яка розв’язала війну проти України і потрапила під санкції країн світу.

Платежі у рупіях пропонують проводити через російську систему обміну повідомленнями SPFS ("Система передачи финансовых сообщений" – російський аналог міжнародній системі SWIFT, яку агресор розробляв з 2014 року)..

Згідно з пропозицією, рублі будуть вносити в індійський банк і конвертувати в рупії, що працюватиме і в зворотному порядку. Наразі невідомо, чи буде обмінний курс фіксованим чи плаваючим.

Росія також хоче, щоб Індія пов’язала свій уніфікований платіжний інтерфейс зі своєю платіжною системою МІР для безперешкодного використання карток, випущених індійськими та російськими банками.