РФ скасувала блокаду частини Азовського моря, - прикордонна служба

Все про економіку та фінанси

Росія вирішила скасувати перекриття південної частини Азовського моря, яку планувала закрити для судноплавства на період з 13 до 19 лютого під приводом військово-морських навчань, повідомила речниця Морської охорони Держприкордонслужби Наталія Гуменюк, пише "Укрінформ".

«Ми отримали офіційну інформацію Державної установи «Держгідрографія» про скасування Російською Федерацією прибережного повідомлення про перекриття для судноплавства районів у південній частині Азовського моря на період з 13 до 19 лютого, що планувалось під приводом проведення заходів бойової підготовки, ракетних і артилерійських стрільб ЧФ РФ», - зазначила Гуменюк.

Водночас за її словами, наразі немає повідомлення від національного координатора системи НАВТЕКС щодо скасування попередження про перекриття для судноплавства великих районів Чорного моря.

Як повідомлялося, РФ, під приводом навчань ВМФ, перекрило значні частини акваторій Чорного та Азовського морів.

Командування Військово-морських сил Збройних сил України оприлюднило заяву про те, що перекриття Росією районів Азовського і Чорного морів загрожує суверенним правам України у виключені морської економічної зони і є порушенням Конвенції ООН з морського права.

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з рішенням Російської Федерації про блокування частини акваторії Чорного та Азовського морів і Керченської протоки під приводом проведення військово-морських навчань.